Nadpis: 5.živý betlém

Andělé se již těší na hru Pastýři sledují kovářovy přípravy
Usměvaví andělé sledují ze zákulisí poslední přípravy před hrou betlému. Většina jich hraje již po několikáté. Kovář rozpaluje svoji výheň pod širým nebem. Pastýři ho pozorně sledují, kovářská dovednost by se mohla hodit. V pozadí vidíme betlémskou stáj.
Přichází římský censor s vojáky Rabín si čte v Zákoně
V Palestině probíhá sčítání lidu. Přichází zástupce římské správy - censor, který sčítání provádí. Doprovází ho římští vojáci. Skupinka míjí betlémské domky s jejich obyvateli. Židovský učitel - rabín, studuje svitky se Starým Zákonem. Letos byla role nově obsazena a rabín se divákům líbil.
Pastýři spí, jeden hlídá stádo Andělé oznamují radostnou novinu
Unavení pastýři po celodenní práci usínají u ohrady se stádem ovcí. Jeden pastýř drží hlídku proti dravé zvěři. Sbor andělů u stáje zpěvem oznamuje pastýřům radostnou novinu. Dnes se vám v Betlémě narodil Spasitel světa.
Svatá rodina ve stáji Ježíškovo představení
Svatá rodina s narozeným Ježíškem ve stáji. Před mimi jsou položeny dary pastýřů a betlémských obyvatel. Závěrečné představení Panny Marie, Josefa a malého Ježíška.
Přichází 3 králové s doprovodem Král Herodes a velekněz
Novému králi se přicházejí poklonit také mágové z Východu. Letos přišli všichni i s pážecím doprovodem. Krása královského průvodu byla krásným zážitkem. Král Palestiny Herodes Veliký přijímá krále z Východu. Přemýšlí nad slovy, která mu čte velekněz ze svitků Zákona.
Telátko ve stáji Hudební a pěvecký sbor
Ježiška letos "zahřívalo" toto telátko a místo oslíka poník. Protože letos se hrálo asi při -5°C a tak bylo i samotnému telátku zima. Hudební a pěvecký sbor, doprovázející krásně celou hru, byl převážně tvořen chrámovým sborem z Bezděkova.
Představení se hrála 26.12.2002 na tradičním místě v parčíku u kostela. Na odpoledním a večerním představení hrálo na 40 herců. Kromě herců, kteří se mezi hrami ohřívají na faře, mohli se ohřát i diváci v přilehlém kostele, ve kterém bylo instalováno nové plynové topení. Hry se hrály při 5° mrazu a asi 20 cm sněhové pokrývce. Fotograficky zdokumentoval Jiří Linhart senior, video natočil pan Vantuch. Farnost děkuje hercům, pořadatelům a divákům.
zpět menu